У громадській огранізації “Стоп Шлам”, яка бореться з діяльністю Миколаївського глиноземного заводу, заявили про тиск з боку правоохоронних органів. Поліцейські нібито змушують активістів виходити з організації.

“Свавілля з боку “поліцейських” та тиск на активістів ГО “Стоп Шлам” продовжується! Так звані правоохоронці щодня продовжують тиснути на постраждалих миколаївців й примушують їх до виходу з організації”, – йдеться в повідомленні.

Як стверджують активісти, поліція області діє в інтересах Миколаївського глиноземного заводу, який нібито належить російському олігарху Олегу Дерипасці. Вони закликали правоохоронців припинити “тиск та свавілля”.

Зокрема в організації звернулися до глави Головного управління Національної поліції України у Миколаївській області Сергія Шайхета та до міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського.

“Сергій Шайхет, досить закривати очі та віддавати злочині накази! Такими діями ви прислужуєте російському олігарху, а не народу України, якому ви присягали! Денис Монастирський, зверніть увагу на свавілля, яке чинять ваші підлеглі”, – наголосили у “Стоп Шламі”.

Нагадаємо: ГО “Стоп Шлам” – об’єднання жителів Миколаєва, які борються зі збитком, що наноситься екології відходами виробництва МГЗ – червоним шламом.

Червоний шлам визнаний небезпечним відходом міжнародним законодавством та законодавством ЄС. Згідно з висновками експертизи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, відходи червоного шламу чинять негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров’я людини шляхом прояву отруйних (сильнодіючих), токсичних і екотоксичних властивостей.

Раніше Заводський районний суд Миколаєва задовольнив позов громадської організації “Стоп Шлам” про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд гривень моральної компенсації для жителів міста, які приєдналися до позову.

Як повідомляв OBOZREVATEL, адвокат АТ “Greco” Артемій Воробйов зазначив, що рішення суду задовольнити позов про стягнення з МГЗ 9,2 мільярда гривень моральної компенсації для людей, які постраждали від нанесення підприємством шкоди екології, має мотивувати жителів інших міст колективно відстоювати свої права.